زندان اروپا ایران همکاری ایرانی صادرات

زندان: اروپا ایران همکاری ایرانی صادرات واردات اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جراحی‌های قشنگی باعث کم‌کاری‌ام شد ، عاشق نقش‌های منفی‌ام، به من گفتند بازیگر دکوری و ویترینی هستی

بازیگر سریال “فقط به خاطر تو” گفت: اگر جراحی های قشنگی روندی غیر از روند صحیح را طی کند و از حالت طبیعی صورت فرد بکاهد در مسیر کاری یک بازیگر تأثیر منفی بر جای

جراحی‌های قشنگی باعث کم‌کاری‌ام شد ، عاشق نقش‌های منفی‌ام، به من گفتند بازیگر دکوری و ویترینی هستی

به من گفتند بازیگر دکوری و ویترینی هستی/عاشق نقش های منفی ام/جراحی های قشنگی باعث کم کاری ام شد

عبارات مهم : جراحی

بازیگر سریال “فقط به خاطر تو” گفت: اگر جراحی های قشنگی روندی غیر از روند صحیح را طی کند و از حالت طبیعی صورت فرد بکاهد در مسیر کاری یک بازیگر تأثیر منفی بر جای می گذارد و باعث کم کاری و حتی در مواردی بیکاری یک هنرمند می شود کما اینکه چنین اتفاقی جهت من رخ داد.

به گزارش میزان، شراره رخام هنرمندی است که در کارنامه او سابقه فعالیت در سه عرصه تلویزیون، سینما و تئاتر دیده می شود، ولی مخاطبان او را زیاد به واسطه حضورش در آثار تلویزیونی می شناسند و نقش های منفی که این بازیگر ایفا کرده، معرفی مشخص و واضح جهت او قلمداد می شود. حضور شراره رخام در زمینه تئاتر کمرنگ تر بوده و به جز نمایش “گاس” که او در آن به ایفای نقش می پرداخت، این روزها نمایش “کژدوم” به کارگردانی سمیه مهری و با بازی هنرمندانی همچون شیوا خسرومهر را روی صحنه دارد.

“مسافر”، “کلانتر”، “فقط به خاطر تو”، “تلنگر” و “پول کثیف” از جمله آثار تلویزیونی این بازیگر محسوب می شوند. همچنین فیلم های “زنان ونوسی مردان مریخی”، “غراله”، “مبارزان کوچک”، “آژانس ازدواج” و “دختران انتظار” از جمله فعالیت های او در عرصه سینما به شمار می رود.

جراحی‌های قشنگی باعث کم‌کاری‌ام شد ، عاشق نقش‌های منفی‌ام، به من گفتند بازیگر دکوری و ویترینی هستی

این هنرمند مدتی به علت بعضی حواشی ایجاد شده است راجع به جراحی های قشنگی روی صورتش کم کار شده است بود، ولی با برطرف این مسئله به گفته خودش پیشنهادهایش جهت بازی زیاد کردن قابل توجهی پیدا کرده و علاوه بر بازیگری تصمیم دارد در زمینه تهیه کنندگی و تولید آثار نمایشی نیز وارد میدان شود و نخستین اثر خود را جهت نیروی انتظامی تولید می کند که در تلاش است در صورت فراهم بودن شرایط، این تله فیلم را جهت پخش در هفته نیروی انتظامی آماده کند.

رخام چندی پیش در گفت وگو با میزان با انتقاد از پیشنهاد های بازیگری شبکه های بیگانه جهت بازیگران و صورت های معروف ایرانی، گفت: افراد حاضر در شبکه GEM بازیگر های ایرانی را فریب می دهند و بعد از اینکه این بازیگر ها پل های پشت سرشان را خراب کردند و تمامی تکیه گاه های خود را در کشور عزیزمان ایران از دست دادند، با این برخورد از سوی آن ها روبرو می شوند که از حالا به بعد تصمیمی جهت ادامه همکاری با شما نداریم.

بازیگر سریال “فقط به خاطر تو” گفت: اگر جراحی های قشنگی روندی غیر از روند صحیح را طی کند و از حالت طبیعی صورت فرد بکاهد در مسیر کاری یک بازیگر تأثیر منفی بر جای

در ادامه می توانید متن گفت وگوی تفصیلی میزان با شراره رخام را بخوانید:

**از فعالیت این روزهای خود برایمان بگویید، در حال حاضر در چه کاری حضور دارید؟

این روز ها مشغول تمرین نمایش “کژدم” به کارگردانی سمیه مهری هستم که قرار است از ۲۹ مرداد در پردیس تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران روی صحنه برود و تا ۲۰ شهریورماه نیز به اجرای خود ادامه دهد.

جراحی‌های قشنگی باعث کم‌کاری‌ام شد ، عاشق نقش‌های منفی‌ام، به من گفتند بازیگر دکوری و ویترینی هستی

نمایش «کژدم» دربرگیرنده اتفاق هایی است که جهت سه زن رخ می دهد و این سه نفر نماینده سه قشر متفاوت جامعه هستند. تماشای «کژدم» را به همه خانواده ها توصیه می کنم آیا که امکان دارد اینگونه از بسیاری از بلا هایی که ممکن است سر زن ها بیاید، پیشگیری شود و در واقع این تئاتر رسالتی بر دوش دارد که بر اساس آن تلاش می کند تأثیرگذار باشد و در ذهن افرادی که به تماشای این اثر می نشینند، جرقه ای ایجاد شود که براساس آن شاید از بسیاری از پرسشها و اتفاق هایی که جهت زن ها رخ می دهد، پیشگیری شود.

**بازی شما در “کژدم” چه تفاوتی با سایر نقش هایی که تاکنون ایفا کرده اید، دارد؟

درباره تفاوت در زمینه ایفای نقش های متفاوت باید بگویم در نمایش “کژدم” نقشی را بازی می کنم که شاید مخاطب نتواند راجع به بازی من در آن نقش به باور دست پیدا کند و یکی از دوستانی که ایفای نقش من در تمرین این نمایش را دیده بود بر این توصیه تأکید می کرد که تا پیش از تماشای نقش تو در این نمایش فکر می کردم تو تنها یک بازیگر دکوری و ویترینی هستی که به واسطه ظاهرت، به عنوان ویترین جهت یک اثر قرار می گیری، ولی با ایفای نقش در “کژدم” لایه هایی از بازی تو را را دیدم که به واسطه آن می توانم به عمق توانمندی ات در عرصه بازیگری پی ببرم و مخاطبان باید ایفای نقش تو در چنین اثری را ببینند تا نگاهشان به شراره رخام به عنوان یک بازیگر تا اندازه زیادی عوض کردن کند.

بازیگر سریال “فقط به خاطر تو” گفت: اگر جراحی های قشنگی روندی غیر از روند صحیح را طی کند و از حالت طبیعی صورت فرد بکاهد در مسیر کاری یک بازیگر تأثیر منفی بر جای

با توجه به اینکه در عرصه تئاتر همه چیز به صورت زنده اتفاق می افتد، یک بازیگر باید صدا و بازی خوب و قابل قبولی داشته باشد تا بتواند رضایت تماشاگران را به دست آورد و تلاش می کنم در نمایش “کژدوم” به این مناسبت ها جامه عمل بپوشانم.

**از دیگر فعالیت هایتان در عرصه تصویر برایمان بگویید. شما پیش تر از تهیه کنندگی در زمینه تولید یک اثر نمایشی سخن گفته بودید.

مشغول پیش تولید یک تله فیلم هستم که فضایی پلیسی دارد و در این اثر قتلی اتفاق می افتد و به دنبال آن مناسبت های دیگری در روند داستان به وقوع می پیوندد. این تله فیلم را جهت نیروی انتظامی تهیه کنندگی می کنم.

جراحی‌های قشنگی باعث کم‌کاری‌ام شد ، عاشق نقش‌های منفی‌ام، به من گفتند بازیگر دکوری و ویترینی هستی

اگر تولید این اثر در وقت کافی صورت بگیرد، آن را جهت پخش در هفته نیروی انتظامی آماده می کنیم و در غیر این صورت آن را به جشنواره نیروی انتظامی می رسانیم. راجع به حضور بازیگران در این فیلم یکسری صحبت های اولیه با مریم کاویانی، فرهاد بشارتی، سعید داخ و سارا خوئینی ها صورت گرفته و خودم هم به احتمال زیاد نقش یک قاتل دیوانه را بازی می کنم.

همچنین هر هفته روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ساعت 7:00 برنامه ای با عنوان ” باور های غلط” را در شبکه آموزش روی آنتن دارم که راجع به سوژه اعتیاد و باور های نادرستی است که باعث می شود یک فرد در وقت کوتاه پلک بر هم زدن معتاد و کارتن خواب بشود و زندگی، سرمایه و خانواده اش را از دست بدهد. به طور کلی تصویربرداری این برنامه در کمپ های ترک اعتیاد صورت می گیرد، ولی جهت حفظ جایگاه افراد در اجتماع، از نمایش صورت آن ها خودداری می کنیم آیا که این افراد درنهایت با جامعه آشتی می کنند و به آغوش خانواده باز می گردند.

من در این برنامه در نقش فردی هستم که به صورت بداهه با افراد معتاد حاضر در کمپ، صحبت می کند. علت حضورم در این برنامه تعهدم نسبت به جامعه و افرادی است که نمی خواهم درگیر اعتیاد بشوند، چون می دانم اعتیاد یک بیماری است که فرد خودش را به صورت ناخودآگاه در معرض آن قرار می دهد و نجات پیدا کردن از این بیماری خیلی دشواراست.

در زمینه ایفای نقش در سریال ۵۰ قسمتی بهرام بهرامیان با عنوان” از یاد ها رفته” صحبت کرده ام، ولی تا زمانی که جلوی دوربین نروم، نمی توانم راجع به آن نظر قطعی بدهم. در این اثر نقش زنی روستایی را بازی می کنم که در ابتدا خیلی معصوم و مورد ترحم به نظر می آید، ولی با گذشت وقت صورت ای بسیار متفاوت از او در ذهن مخاطب رقم می خورد.

**چقدر علاقمند به ایفای نقش های منفی هستید؟ هراس ندارید در ذهن مخاطب به عنوان بازیگر نقش های منفی قضاوت بشوید؟

عاشق نقش های منفی هستم، چون متاسفانه یا خوشبختانه نقش های مثبت خیلی تک لایه نوشته می شوند و شخصیت هایی بسیار مهربان هستند، ولی نقش های منفی که تاکنون نوشته شده است اند، نقش هایی چند لایه هستند یا اینکه می توان آن ها را به صورت چند لایه بازی کرد به عنوان نمونه اگر من نقش یک قاتل، معتاد یا جنایتکار را بازی کنم، می توانم در بعضی مواقع مظلوم، عصبانی یا حتی مهربان به نظر برسم و در این راستا به عنوان یک بازیگر با قرار گرفتن در موقعیت های متفاوت و چالشی می توانم خود را محک بزنم و در قالب های متفاوت قرار بگیرم، ولی با ایفای نقش مثبت دست بازیگر بسته می شود.

یکی دیگر از شاخصه های موجود در نقش های منفی این است که در این نقش ها قدرت و جذبه هم وجود دارد و به طور کلی این نقش ها جذابیت بیشتری را جهت تماشاگر رقم می زند.

از دیگر موارد قابل توجه درخصوص نقش های منفی این است که این نقش ها هر لحظه در خاطره ها می مانند، به عنوان نمونه با وجود اینکه ۱۰ سال از پخش سریال “کلانتر” و آثاری همچون ” فقط به خاطر تو” و ” پول کثیف” می گذرد هنوز مردم نقش من در این سریال ها را به یاد دارند و به طور یقین اگر نقشم در این آثار مثبت بود، مردم تا این اندازه آن ها را به خاطر نمی سپردند.

در زمینه ماندگار شدن نقش ها در ذهن مخاطبان بعضی معتقدند یکسری شاخصه های خاص در تعدادی از بازیگران وجود دارد که باعث می شود نقش آن ها در ذهن مردم بر جای بماند.

**دلیل اینکه در زیاد موارد در نقش زن های ثروتمند به ایفای نقش پرداخته اید، چیست؟ شرایط زندگی شخصی یک بازیگر در تخصیص داده شده است نقش های پولدار یا غیرپولدار به او تاثیر دارد؟

برخی نقش ها با بعضی افراد تناسب بیشتری دارد و در مورد آن ها باورپذیرتر است و شاید علت حضورم در نقش زن های پولدار همین عنوان باشد. به یاد دارم راجع به ایفای نقش زن های پولدار کارگردانی به من می گفت که نمی توانم قبول کنم تو در نقش یک زن فقیر بازی کنی چراکه همه تو را یک زن ثروتمند تصور می کنند.

فکر می کنم زندگی شخصی بازیگر ها و اوضاع مالی آن ها نیز می تواند روی اوضاع مالی نقشی که به آن ها پیشنهاد می شود، تأثیر داشته باشد.

** کمی از جراحی های قشنگی که بانوان بازیگر روی صورت خود انجام می دهند، برایمان بگویید و اینکه آیا این جراحی ها می تواند در کم کردن پیشنهاد های بازی جهت یک بازیگر تأثیر داشته باشد؟

اگر جراحی های قشنگی به صورت اصولی، درست و به قاعده انجام شود تأثیر منفی بر جای نمی گذارد، ولی اگر روندی غیر از روند صحیح را طی کند و از حالت طبیعی صورت فرد بکاهد در مسیر کاری یک بازیگر تأثیر منفی بر جای می گذارد کما اینکه چنین اتفاقی جهت من رخ داد، ولی خدا را شکر می کنم که در دو سال اخیر و با انجام عمل جراحی و تخلیه پروتز لبم، از این ماجرا نجات پیدا کردم، ولی به خاطر این عنوان خیلی اذیت شدم و یکی از محدودیت هایی که جهت من به عنوان بازیگر ایجاد می کرد این بود که نمی توانستم نقش های تاریخی ایفا کنم.

در شرایط کنونی که مدت زمانی از بازگشت صورت ام به حالت طبیعی می گذرد، بسیاری از کارگردان ها و مردم از حالت طبیعی صورت ام سخن می گویند و اینکه چنین صورت هایی تا اندازه بیشتری مورد رضایت مخاطبان قرار می گیرد.

باید توجه داشته باشیم که در وقت های مختلف، ذائقه جامعه دچار عوض کردن و به دنبال آن، سلیقه ها نیز متفاوت تر می شود و در دوره های مختلف، موارد متفاوتی مورد پسند مردم قرار می گیرد. تصور می کنم سلیقه فعلی جامعه به سمت طبیعی تر شدن صورت بازیگران پیش رفته است ضمن اینکه خود من هم موافق این عنوان هستم.

در دو سال اخیر و با توجه به اینکه ژل لبم را تخلیه کرده ام، میزان کار هایی که به من پیشنهاد شده است زیاد کردن قابل توجهی نسبت به مدت وقت پیش از این دو سال، داشته است.

**شما سابقه ایفای نقش در بعضی از آثار شبکه نمایش خانگی را داشته اید. کمی از تجربه فعالیت در این شبکه برایمان بگویید و اینکه آیا این رسانه به لحاظ مالی شرایط بهتری را جهت بازیگران فراهم می کند؟

در ابتدا که شبکه نمایش خانگی شروع به فعالیت کرده بود، به لحاظ مالی شرایط بهتری را جهت بازیگران فراهم می کرد، ولی در شرایط کنونی تفاوت چندانی با رسانه های دیگر ندارد البته در مورد یکسری آثار مانند سریال “عاشقانه” اوضاع تفاوت می کند و اینگونه آثار، اوضاع خوبی را نسبت به دیگر مجموعه ها تجربه می کنند آیا که اینگونه سریال ها از حامیان مالی بسیارقوی برخوردار هستند و چنین شرایطی خیلی به بازیگران کمک می کند.

**به عنوان یک بانوی هنرمند چقدر به انجام فعالیت های ورزشی اهمیت می دهید؟

به ورزش علاقه زیادی دارم و کاپیتان تیم فوتسال بازیگران و صورت های معروف و همچنین کاپیتان تیم والیبال بازیگران و صورت های معروف هستم. همچنین ورزش پینگ پنگ را هم خیلی دوست دارم.

**با شنیدن خبر شهادت شهید محسن حججی به عنوان یکی از جوانان مدافع حرم کشورمان چه احساسی پیدا کردید؟

با شنیدن خبر شهادت شهید حججی خیلی ناراحت شدم به گونه ای که بیشترین ناراحتی را از ناحیه خانواده، دوستان و عزیزان این شهید بزرگوار درک کردم.

شهید حججی فرزند دوساله ای دارد که فکر می کنم هنگامی که این فرزند بزرگ شود، نبودن و شهادت پدر برایش بسیار سخت خواهد بود.

البته اگر از زاویه ای دیگر به این مناسبت نگاه کنیم، به عنوان یک هموطن برایمان باعث غرور است که فردی تا این اندازه غرور و شرف دارد که تا آخرین لحظه حتی به قیمت از دست دادن جان خود مقاومت می کند.

همچنین همسو با این ماجرا تاسف دیگری هم وجود دارد مبنی بر اینکه که آیا چنین جنایتکارانی وجود دارند که باعث از دست رفتن قهرمانان بزرگ می شوند. شهادت قهرمانان کشورمان ضمن اینکه باعث افتخار هست، باعث ناراحتی از دست دادن این عزیزان به عنوان سرمایه های ملی و همچنین فقدان حضورشان در خانواده هم می شود.

به طور یقین جای بزرگوارانی مانند شهدای مدافع حرم هر لحظه جهت خانواده هایشان خالی می ماند و هیچکس نمی تواند جای خالی آن ها را پر کند.

واژه های کلیدی: جراحی | نمایش | فعالیت | بازیگر | بازیگری | بازیگران | عمل جراحی | اخبار فرهنگی و هنری

جراحی‌های قشنگی باعث کم‌کاری‌ام شد ، عاشق نقش‌های منفی‌ام، به من گفتند بازیگر دکوری و ویترینی هستی

جراحی‌های قشنگی باعث کم‌کاری‌ام شد ، عاشق نقش‌های منفی‌ام، به من گفتند بازیگر دکوری و ویترینی هستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs